"Anioły" po awansie do najwyższej klasy rozgrywkowej w sezonie 1975 nigdy z niej nie spadły.

Sponsor Tytularny rozgrywek:

PARTNERZY MEDIALNI ENEA EKSTRALIGI:

Kościelski brązowym medalistą IPE 125 ccm

Ikona newsa

Zawodnik Unibaksu Toruń i wychowanek trenera Jana Ząbika - Marcin Kościelski zajął trzecie miejsce i zdobył brązowy medal w zawodach o Indywidualny Puchar Europy w kategorii 125 ccm, które odbyły się w czeskim Pilznie. Czwarte miejsce po problemach sprzętowych zajął Igor Kopeć-Sobczyński. Turniej wygrał Holender Jarno de Vries. - Bardzo się cieszę z brązowego medalu. W tych zawodach jechałem ze zbitą łopatka oraz naciągniętym barkiem i nie.myślałem, że uda mi się.stanąć na podium - powiedział krótko po swoim życiowym sukcesie Kościelski.

Ikona newsa

Darcy Ward zajął siódme miejsce w Grand Prix Danii, które odbyło się na jednodniowym torze w Kopenhadze. Australijczyk wygrał tylko jeden wyścig, ale zdołał awansować do półfinału z siódmej pozycji po turnieju zasadniczym. W półfianle lepsi od Warda okazali się jednak Troy Batchelor i Greg Hancock, dlatego Australijczyk ukończył całe zawody właśnie na siódmej lokacie. Turniej wygrał Niels Kristian Iversen przez Batchelorem i Hancockiem.

28
czerwca
2014
22:16

9 punktów Przedpełskiego dla Polski

Ikona newsa

Reprezentacja Polski bez problemów zdobyła tytuł Drużynowych Mistrzostw Europy Juniorów wygrywając w finale, który odbył się w niemieckim Herxheim. Paweł Przedpełski zdobył dziewięć punktów w pięciu startach zwyciężając dwa wyścigi.

28
czerwca
2014
22:09

Przedpełski w kadrze na finał DMEJ

Ikona newsa

Paweł Przedpełski znalazł się w kadrze Polski i wystartuje w finale Drużynowych Mistrzostw Europy Juniorów w niemieckim Herxheim. Rywalami Polaków będą Niemcy, Duńczycy i Czesi, a oprócz Przedpełskiego wystartują także Bartosz Zmarzlik, Krystian Pieszczek, Adrian Cyfer i Piotr Pawlicki.

28
czerwca
2014
16:21

Ward z ósemką w Kopenhadze

Ikona newsa

W sobotę, 28 czerwca na stadionie Parken w Kopenhadze odbędzie się kolejna runda rywalizacji o Indywidualne Mistrzostwo Świata - Grand Prix Danii. Wobec kontuzji Chrisa Holdera, jedynym żużlowcem Unibaksu, który wystartuje w tych zawodach będzie Australijczyk Darcy Ward. Wylosował on numer ósmy.

28
czerwca
2014
08:16

Fajfer i Przedpełski w finale Srebrnego Kasku

Ikona newsa

Oskar Fajfer wygrał półfinał Srebrnego Kasku, który rozegrano w Gnieźnie. Wychowanek miejscowego Startu przegrał tylko w swoim ostatnim starcie z Adrianem Cyferem. Awans wywalczył również Pawł Przedpełski, który w Gnieźnie zdobył dziesięć punktów i zajął siódme miejsce.

26
czerwca
2014
22:51

Bardzo pewne zwycięstwo naszej młodzieży

Ikona newsa

Drużyna juniorska Unibaksu Toruń w składzie: Paweł Przedpełski, Oskar Fajfer i Oskar Ajtner-Gollob bardzo zdecydowanie wygrała II rundę Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski, która odbyła się w Gdańsku. Torunianie już po przedostatniej serii startów mieli zapewnione zwycięstwo.

26
czerwca
2014
14:28

7+2 Warda dla "Piratów"

Ikona newsa

Darcy Ward zdobył siedem punktów i dwa bonusy w czterech startach dla Poole Pirates w wygranym 60:32 meczu na własnym torze z Bimingham Brummies. Australijczyk w jednym ze swoich wyścigów zanotował defekt walcząc o prowadzenie. W pozostałych biegach był niepokonany przez rywali.

26
czerwca
2014
14:21

Udane występy "Aniołów" w Szwecji

Ikona newsa

Darcy Ward, Adrian Miedziński i Emil Sajfutdinow udanie zaprezentowali się w kolejnych meczach szwedzkiej Elitserien. Ward wywalczył dla Piraterny 10 punktów i bonus w sześciu startach w przegranym 42:48 meczu z Vargarną Norrkoeping, w barwach której wystąpił Miedziński (8 "oczek" w czterech biegach). Natomiast Sajfutdinow zdobył pięć punktów i dwa bonusy w czterech wyścigach dla Elit Vetlandy w wygranym 52:38 meczu z Rospiggarną Hallstavik.

26
czerwca
2014
14:17

Liga Juniorów w czwartek w Toruniu

Ikona newsa

W najbliższy czwartek, 3 lipca o godz. 16:00 na toruńskiej MotoArenie odbędą się zawody w ramach rozgrywek Ligi Juniorów. W turnieju wystartuje siedem drużyn ENEA Ekstraligi oprócz ekipy Renault Zdunek Wybrzeża Gdańsk, która akurat w tej imprezie pauzuje.